Oktober 23

Co napędza wzrost Wrapped Bitcoin’a w tym roku?

Co napędza wzrost Wrapped Bitcoin’a w tym roku?

Rok 2020 okazał się dość długi jak na przestrzeń DeFi. Gwałtowny wzrost DeFi w ciągu roku przekroczył 12 miliardów dolarów pod względem całkowitej wartości zablokowanej, z tą samą byczycą pozytywnie wpływającą na popularny protokół tokenizacji Bitcoin (BTC) – Wrapped BTC (WBTC).

WBTC, token ERC-20 w łańcuchu blokad Ethereum, został wprowadzony na rynek w styczniu 2019 r. i w czasie prasy, zgodnie z danymi dostarczonymi Bitcoin Bank przez Skew, miał limit rynkowy wynoszący blisko 1,5 mld USD. To jednak nie wszystko, ponieważ WBTC odnotował również oszałamiający wzrost o 27,834% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Niedawno opublikowany przez LongHash raport podkreślił wzrost WBTC w 2020 roku, podkreślając fakt, że na początku roku jego limit rynkowy wynosił około 4 mln dolarów. W raporcie zauważono, że na dzień 13 października WBTC odpowiadał za blisko 15% łącznego limitu rynkowego wszystkich żetonów DeFi na Ethereum, a jednocześnie omówiono kilka kluczowych powodów, które mogły przyczynić się do tego wzrostu.

W odniesieniu do popytu na Bitcoin i gwałtownego rozwoju DeFi w sprawozdaniu przedstawiono argumenty,

„Zapotrzebowanie na wBTC wynika przede wszystkim z jego kompatybilności z protokołami DeFi na Ethereum. Ponieważ Bitcoin nie może być wysłany bezpośrednio do Ethereum blockchain, użytkownicy Bitcoin muszą przekonwertować BTC do wBTC, aby uzyskać dostęp do usług DeFi działających na Ethereum“.

Dla Bitcoinu i ogólnie dla rynku kryptokurrency, jedną z kluczowych cech definiujących rok 2020 był wzrost zainteresowania instytucji w ciągu ostatnich kilku miesięcy

W raporcie podkreślono kilka kluczowych przyczyn popularności WBTC, jeśli chodzi o formy tokenowe Bitcoin i Ethereum, które mogą być wykorzystywane przez DeFi.

„Prawdopodobnie za dominacją WBTC nad innymi tokenizowanymi aktywami kryptograficznymi stoją trzy czynniki. Po pierwsze, wBTC od dawna jest topowym tokenizowanym Bitcoinem, a tym samym ma silny efekt sieciowy. Po drugie, topowe centrale zaczęły obsługiwać wBTC. Po trzecie, jest on szeroko stosowany na zdecentralizowanych centralach.“

Choć szum DeFi mógł się w tej chwili nieco zatrzymać, to jednak raport Longhasha sugerował, że fakt, iż WBTC jest obsługiwany przez wiele central, a jednocześnie jest coraz częściej wykorzystywany na centralach zdecentralizowanych, oraz ogólny rozwój DeFi bei Bitcoin Bank, stworzyły odpowiednie środowisko dla dominacji tokena. Przeczytano w nim,

„Zbieg wsparcia ze strony głównych giełd, ogólny rozwój DeFi, wzrastające wykorzystanie zdecentralizowanych central oraz ich efekt sieciowy prawdopodobnie stoją za dominacją wBTC w przestrzeni aktywów kryptograficznych w postaci tokenów“.

 
Veröffentlicht23. Oktober 2020 von admin in Kategorie "Bitcoin